Spotkania blogowe
Blogowanie na 123

Zebcio 04.03.2021

windykacja, czyli

Polecane: https://okiemdrona.pl

  • Windykacja jako metoda rozliczania rachunków
  • windykacja należności

Głównym zadaniem windykacji jest uzyskanie od płatnika (banku) planu spłaty długu (patrz strona 3) oraz kwoty na spłatę długu lub nakazu umorzenia długu.

Windykacja to doskonałe rozwiązanie dla wielu osób. Pozwala nam odzyskać wypłaty od płatnika lub dłużnika (na warunkach uzgodnionych z bankiem), a także samego banku - wszystkie kwoty płatności regulowane są w drodze procedury windykacyjnej.

Termin windykacja kojarzony jest obecnie przede wszystkim z bankiem, natomiast termin umorzenie długu często kojarzy się z rozliczeniami z dłużnikiem.

Windykacja i proces odzyskiwania wypłat zależą od rodzaju długu

windykacja, czyli

rodzaj długu, który staramy się odzyskać od płatnika (w tym długi za długi wobec pracodawcy lub zadłużenia wobec banku),

  • kwoty długów płatnika oraz
  • określony dług (patrz strona 4).
  • anulowanie długu

umorzenie długu to sposób na odzyskanie spłaty od dłużnika. Jest to związane z kwotą długu płatnika, który należy odzyskać. Tego typu rozstrzygnięcie jest zwykle wprowadzane w drodze dokumentu ugodowego - na tej podstawie dłużnik podpisuje umowę z bankiem i rozpoczyna się procedura windykacyjna.

Kwota długu płatnika jest zwykle podstawą podjęcia decyzji o rozwiązaniu umowy długu. Gdy kwota zadłużenia płatnika jest znacznie większa niż suma wszystkich zaległych długów lub wszystkich zobowiązań - dłużnik może zostać skierowany do windykacji.

Polecane: lasery

Polecane: Tanie kosiarki


O autorze

Zebcio

Cześć, wszyscy mówią o mnie, że piszę głupoty, a do tego wszystkiego jest to bardzo chaotyczne. Ale co tam, może przynajmniej Tobie spodoba się mój styl pisania :)


Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tagi: długów, spłaty, wobec czego, wobeco, wobec tego, wobec tego synonim, wobec choroby cierpienia i śmierci wdz, wobec powyższego, wobec, wobeck niedersachsen,