Spotkania blogowe
Blogowanie na 123

Zebcio 14.12.2020

Co mam zrobić, jeśli moje środki zostaną skradzione?

Polecane: Salento Primitivo

Pomimo tego, że nie mamy banku w kieszeni, mamy bank w banku. W przypadku pieniądza elektronicznego bezpieczeństwo naszych kluczy prywatnych zapewnia wymiana pieniądza elektronicznego na miejscu. To samo dotyczy depozytów w banku. Nie musimy ufać bankowi ani wpłacać w nim pieniędzy, po prostu pojawiają się one na naszym koncie. To w banku podpisujemy nasze depozyty prawdziwym imieniem i nazwiskiem. To w banku podpisujemy przelew naszych pieniędzy na konto innego użytkownika. To w banku podpisujemy zwolnienie roszczeń z pierwotnej kaucji. To w banku musimy płacić odsetki od naszych depozytów. Krótko mówiąc, zaufanie do banku nie jest wzajemne, zwykle służy do zabezpieczania usług bankowych.

Wartość przelewu bankowego polega na tym, że nie musimy płacić odsetek od naszych depozytów. Ponadto, ponieważ większość banków używa instrumentów pochodnych do zarządzania naszymi depozytami, nie musimy płacić dodatkowych opłat za utrzymywanie pozycji pochodnych.

Opłata za przekazanie pieniędzy doliczana jest do samego przelewu, co sprawia wrażenie wzrostu wartości przekazywanych środków. Jednak w rzeczywistości transakcja kosztuje, a transfer kończy się tylko częściowo. Bank płaci odsetki na pokrycie utraty depozytu, a także oblicza niezbędne rezerwy obowiązkowe. W zależności od rodzaju zastosowanego systemu zabezpieczeń, kaucja powinna być bezpieczna przynajmniej przez określony czas.

Opłata za wypłatę przelewu jest taka sama jak za wpłatę nowego przelewu. Dlatego uważalibyśmy, że ta pierwsza jest bardziej ekonomiczna.

Opłata za wypłatę przelewu jest również funkcją liczby użytkowników wspierających wypłatę. Jeśli jesteśmy w stanie zarobić na wypłacie przelewu, prowizję za każdy przelew łatwo policzyć i porównać z wymaganym depozytem.

Minimalne saldo wymagane do wycofania przelewu to depozyt wymagany do wykonania pierwotnego przelewu. Możliwe jest również wycofanie przelewu bez wpłaty określonej kwoty pieniędzy. Na przykład, jeśli wypłacimy przelew na 10 000 $ i nie zdeponujemy 10 000 $, bank pobierze saldo z naszego konta. Następnie musimy zapłacić 10 000 $ opłat za wypłatę 2 000 $.

  • Jak działa Bitcoin?
  • bitcoin bitcoin

Sieć bitcoin jest siecią p2p, więc opiera się na peerach (innych węzłach), które są już online. To samo dotyczy większości innych zasobów cyfrowych. Jeśli dwa węzły akceptują wskazaną kryptowalutę, wymieniają się blokami o podobnych uprawnieniach. Wymiana bloków o podobnych uprawnieniach pozwala użytkownikowi na dokonywanie szybkich i bezpiecznych transakcji. Oczywiście zawsze bezpieczniej jest mieć większy blok z lepszym zabezpieczeniem, ale w przypadku pojedynczej transakcji zwykle można bezpiecznie założyć, że bank zaakceptuje mniejszy blok.

Sieć bitcoin jest samoregulująca i nie kontroluje rzeczy pod kontrolą rządu. Śledzi transakcje w łańcuchu bloków i ich status.

  • Jakie są zalety bitcoina?
  • bitcoin

Większe bezpieczeństwo. Bank nie ma pełnej kontroli nad Twoimi środkami. To bank śledzi Twoje konto i podpisuje Twoje czeki. Bezpieczeństwo Twoich środków jest również chronione przez zaporę ogniową.

  • Jak mogę zostać klientem sieci bitcoin?
  • bitcoin

Najłatwiej jest zostać klientem sieci bitcoin. Mówiąc najprościej, mówisz bankowi, że chcesz wypłacić określoną ilość bitcoinów, a on autoryzuje wypłatę. Saldo Twojego zamówienia jest automatycznie potrącane z Twojego konta i nie pozostaje Ci nic. To jest takie proste.

Co mam zrobić, jeśli moje środki zostaną skradzione?

Jeśli Twoje środki zostaną skradzione, możesz być w 100% pewien, że złodzieje nie odzyskają ich ponownie. Najłatwiejszym sposobem na kradzież bitcoinów jest włamanie się do portfela i kradzież kluczy prywatnych. Jeśli posiadasz smartfon z dostępem do internetu, możesz w łatwy sposób śledzić lokalizację złodzieja za pomocą specjalnej aplikacji. Jeśli nie używasz go przez jakiś czas, zainstaluj go teraz i miej kopię zapasową!

Jak działa Bitcoin?

Każda cyfrowa moneta jest połączona w systemie z kluczem publicznym ECDSA (kryptografia krzywej eliptycznej)


O autorze

Zebcio

Cześć, wszyscy mówią o mnie, że piszę głupoty, a do tego wszystkiego jest to bardzo chaotyczne. Ale co tam, może przynajmniej Tobie spodoba się mój styl pisania :)


Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tagi: waluty,