Spotkania blogowe
Blogowanie na 123

Zebcio 15.12.2020

3. Dieta ketogeniczna.

Polecane: neurolog łódź nfz

Co pomyśleć, zanim zaczniesz działać? Pięć wiadomości, które pomogą ci działać mądrze.

1. Weź pod uwagę szerszy obraz.

Im większy obraz, tym lepiej. Należy skupić się na długoterminowym zdrowiu organizmu i dobrym samopoczuciu ludzi. Ponadto należy skupić się na rzeczach przyjemnych i niewymagających czasu. Sen, łatwe posiłki i smaczne przekąski są znacznie skuteczniejsze niż ciężka praca i długotrwałe obowiązki.

2. Wyeliminuj zbędne kilogramy.

Dość często słyszymy, że w diecie najważniejsza jest eliminacja zbędnych kilogramów. Uważa się, że zniszczenie niepożądanej tkanki doprowadzi do jaśniejszej skóry i gładszych mięśni. Dlatego warto wyeliminować z organizmu zbędną tkankę. Ponadto należy ujędrnić mięśnie, wyszczuplić tkankę tłuszczową i zamieść włosy.

3. Dieta ketogeniczna.

Ta dieta staje się coraz bardziej popularna w naszym społeczeństwie. Jest to dieta, w której ograniczamy węglowodany do minimum, a dieta oparta jest na produktach wysokotłuszczowych. Zaleca się dostarczanie 10% kalorii w postaci węglowodanów, 20% w postaci białka i 70% w postaci tłuszczu. Z powodu tej zmiany w odżywianiu organizm wytwarza ciała ketonowe. Organizm czerpie energię z tłuszczów, a nie z węglowodanów. Dieta ta staje się coraz bardziej popularna, ponieważ ludzie stają się coraz bardziej świadomi złego wpływu spożycia węglowodanów na ich zdrowie. Warto jednak zaznaczyć, że jest to bardzo restrykcyjna dieta, którą bardzo trudno jest przestrzegać.

4. Dieta FODMAP.

Ostatnią dietą na mojej liście jest dieta FODMAP. Ta dieta została początkowo stworzona z myślą o osobach z problemami żołądkowo-jelitowymi, zespołem jelita drażliwego, uporczywymi bólami brzucha itp. Obecnie dietę tę stosują osoby, które chcą pozbyć się uczucia ciężkości w jamie brzusznej, problemów jelitowych lub po prostu chcą czuć lekkie i zdrowe. Potrzebujemy około 2 miesięcy, aby osiągnąć ten punkt. Teraz najważniejsze pytanie brzmi: co należy zrobić, aby dojść do tego punktu? Przede wszystkim musimy wykluczyć z diety wszelkie źródła węglowodanów, takie jak zboża. Nie należy spożywać roślin strączkowych, produktów mlecznych, warzyw krzyżowych i cebulowych.

Jesteś zmęczony, przepracowany, nie masz czasu dla siebie. Jeśli ćwiczysz, tylko z wózkiem i dzieckiem w dłoni. Pomyśl o tym, pielęgnację dziecka możesz połączyć z ćwiczeniami, które wyszczuplą Twoją sylwetkę. Jak to zrobić? To bardzo proste - ćwicząc na siłowni na świeżym powietrzu, na świeżym powietrzu.

Jak połączyć zewnętrzną siłownię z opieką nad dziećmi

Wybierz siłownie zewnętrzne w pobliżu placu zabaw (siłownie zewnętrzne są często tak zlokalizowane). To dobry pomysł, gdy Twoje dzieci są większe i bawią się z rówieśnikami. Następnie możesz wykonać kilka ćwiczeń na zewnętrznej siłowni.

Kiedy jesteś mamą niemowlęcia, zamiast chodzić bez celu, wybierz konkretny kierunek - siłownię plenerową. Możesz postawić wózek obok urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu, dbając o swój komfort. Wystarczy kilka minut ćwiczeń dziennie, aby poprawić kondycję i samopoczucie.

Idąc za znanym powiedzeniem, stajemy się coraz bardziej świadomi, że sami jesteśmy kuźnią własnego losu. Rosnąca popularność trenerów personalnych, siłownie wyskakujące jak grzyby po deszczu czy diet mobbing, atakujące nas zewsząd, to wszystko dlatego, że w końcu zaczynamy rozumieć o co toczy się gra.

Życie, zdrowie, rodzina, przyszłość

Nasz organizm potrzebuje odpowiedniego paliwa, aby funkcjonować efektywnie, tak jak silnik benzynowy nie zajdzie daleko na olej napędowy, tak jak nasz organizm nie zajdzie daleko na chipsach, frytkach i słodkich napojach. Paliwem naszego organizmu są witaminy, minerały obecne w owocach, warzywach, produktach pełnoziarnistych i wodzie. Aby każdego dnia żyć na nowo i funkcjonować na pełnych obrotach, musimy dbać o dobre paliwo dla naszego organizmu, tj. mi. odpowiednia dieta.

Co jeść, żeby żyć zdrowo?

Co jeść, jak jeść i ile jeść, aby cieszyć się dobrym zdrowiem, dobrym samopoczuciem i mieć dużo energii? Przede wszystkim musisz zaopatrzyć nasz organizm w niezbędne witaminy i minerały. Spożywanie 5 porcji warzyw i owoców dziennie dostarczy nam odpowiedniej ilości witamin, pobudzi metabolizm i dostarczy nam energii. Picie czystej, niegazowanej wody w ilości co najmniej 2 litrów dziennie pomoże oczyścić organizm z toksyn, wesprze pracę nerek i wątroby, a regularne spożywanie pełnych ziaren bogatych w błonnik wspomoże jelita poprawiają metabolizm, a co za tym idzie pomagają zrzucić zbędne kilogramy. W jedzeniu ważna jest zarówno jakość, jak i ilość spożywanych produktów. 5 dobrze zbilansowanych posiłków przygotowanych przez dietetyka pomoże Ci zachować równowagę i dobre samopoczucie

Polecane: Sklepy jeździeckie


O autorze

Zebcio

Cześć, wszyscy mówią o mnie, że piszę głupoty, a do tego wszystkiego jest to bardzo chaotyczne. Ale co tam, może przynajmniej Tobie spodoba się mój styl pisania :)


Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tagi: zdrowie,